روانشناس خوب مرکز خانه شیرین

 در صورتی که درگیر مشکلاتی از قبیل اضطراب، افسردگی، وسواس، اعتیاد، مسائل زوجی و ارتباط و ازدواج، استرس، فوبیا، مشکلات جنسی و… هستید، می‌توانید در مجموعه خانه شیرین از میان بهترین روانشناسان ، فرد مناسب خود را انتخاب کرده و با مراجعه به یک مشاور، روانشناس خوب، مشکل خود را درمان کنید.

مرکز مشاوره و روانشناسی خانه شیرین، به مدیریت خانم دکتر شیرین ولی زاده با کادر مجرب از مشاوران، آماده ارائه خدمات به مراجعین عزیز می باشد .

یک مشاور یا روانشناس خوب چه وظایفی دارد؟

فقط گرفتن مدرک در رشته روانشناسی بالینی و روانکاوی و رشته‌های مرتبط همیشه به این معنا نیست که دارنده آن مدرک مشاوره و روان درمانگری شایسته است. اینگونه افراد ممکن است بر طبق قوانین دولتی و دانشگاهی واجد مدارک عالی باشند اما در سطح شخصیتی فاقد حساسیت‌ها و مهارت‌ها و توانایی‌های لازم برای به کارگیری عملی و موثر آموخته‌های خود در زندگی مراجعانشان هستند.

بخشی از مشکل آن است که اغلب مردم نمی‌دانند مشاور خوب باید برایشان چه کند و نمی‌دانند باید چه انتظاروتوقعی داشته باشند. از مشاوره و روان درمانگرانتظارمی‌رود بیش از خود شما در مورد مسئله و مشکل‌تان والگوهای احساسی عاطفی تان ونوع روابطتان شناخت و آگاهی داشته باشد. وظیفه اوست که اینها را روشن کنند و به شما شناخت و آگاهی بدهد.

یک مشاور روانشناس خوب باید دارای ویژگی های زیر باشد:

واقعیت این است که انتخاب یک روانشناس که ویژگی‌های مثبتی داشته باشد و بتواند نیاز ما را برآورده کند به اندازه مراجعه ما به او مهم و دارای اهمیت است. اگر نتوانیم شخصی را برای بیان مشکلاتمان انتخاب کنیم که به طور حرفه‌ای آموزش دیده باشد و ما را به‌خوبی درک کند، نه تنها ممکن است مشکلمان حل نشده باقی بماند، حتی گاهی مشکلی هم به مشکلاتمان اضافه می‌کند.

در ادامه به بررسی چند ویژگی یک روانشناس خوب می پردازیم:

 • علاقه به مداومت در یادگیری :

یک مشاور خوب، به دنبال فرصت های آموزشی پی در پی است و به طور مداوم به بررسی تحقیقات جدید و تحولات در دنیای روانشناسی می پردازد. خانم دکتر شیرین ولی زاده، عضو انجمن روانشناسان آمریکا همواره در تلاش برای آموزش از منابع معتبرعلمی هستند.

 • همدردی :

یک مشاور خوب، به شکل خوبی با درد و رنج سایر مشکلات مراجع همدردی می کند. آنها مراجعان را در شرایطی قرار می دهند که کاملا احساس راحتی داشته باشند. همدردری درست و مناسب یک مشاور بی شک یکی از مهم ترین ویژگی های یک مشاور خوب است.

 • اصول اخلاقی:

یک مشاور خوب دارای یک نظام اخلاقی محکم در ارتباط با مراجعان خود در جهت حفظ محرمانه بودن راز های آنها می باشد.

روانشناسان همچنین آگاه هستند که کار آنها می تواند تأثیر قابل توجهی بر مراجعان بگذارد و در هنگام برخورد با دیگران چنین مفاهیمی را در ذهن داشته باشند .

 • مهارت های بین فردی :

یک مشاور خوب دارای مهارت های بین فردی خوبی می باشد و به خوبی با گروه های مختلف از جمله همکاران و مراجعان می تواند کار کند.

 • محیط و فضای مناسب برای مشاوره می‌سازد:

محیط مناسب، آرام و با حفظ شرایط لازم باشد. به عنوان مثال اگر محیط زیاد بزرگ باشد برای فوبی ها استرس زاست و اگر زیاد کوچک باشد ممکن است از نظرافراد افسرده ناخوشایند باشد پس در حد متوسط و بدون تابلو یا وسایل پرت کننده حواس در اتاق مشاور باشد. از رنگ های ملایم که باعث خستگی چشم نشوند استفاده می‌کند.

 • آگاهی از قوانین و مقررات :

یک مشاور خوب با قوانین و مقررات دولتی که مراکز سلامت را مدیریت می کنند، آشنا هستند. آنها از محدودیت های قانونی حرفه خود به خوبی آشنا هستند.

 • روشن فکری :

یک مشاور خوب بردباری زیادی در ارتباط با همه اقشار مردم دارد. آنها همچنین به تحقیقات جدید و روش های نوین دید روشنی دارند و در برابر تحقیقات جدید دارای انعطاف فکری هستند.

 • اعتماد به نفس مناسب

یکی از مهمترین خصیصه های یک روانشناس اطمینان از خود اوست. اگر یک مراجع احساس کند که درمانگر اعتماد و اطمینان لازم را ایجاد نکرده است رابطه درمانی خوبی بین درمانگر و مراجعه کننده بوجود نمی آید. ایجاد یک رابطه درمانی خوب بین درمانگر و مراجعه کننده تنها راه ایجاد رابطه تأثیر گذار بر روی مراجعه کننده است.

 • صبوری:

یک مشاورخوب بسیار صبور است، هم در طول دوره های طولانی تحقیق و هم در طول دوره درمان. آنها می فهمند که دوره های قابل توجهی از زمان می توانند گذشت داشته باشند تا نتایج قابل توجهی را مشاهده کنند.

 •    ارجاع به موقع

یک روانشناس خوب هرگاه لازم بداند برای درمان بیمار به کمک متخصصین دیگر مثلا در سایر گرایش ها یا رشته ها لازم باشد بدون معطلی بیمار را به افراد مربوط به همان تخصص ارجاع می‌دهد. به عنوان مثال گاهی اوقات نیاز است با توجه به نیاز و مساله مراجعه کننده، به متخصص اعصاب و روان ارجاع داده شود و یا گاهی به متخصص تغذیه و یا گاهی به پزشک غدد و…

 • روانشناس خوب در صفحات زرد پیدا نمی شود.
 • از متخصصی که می شناسید و به آن اعتماد دارید بپرسید.
 • از دوستان یا اعضای خانواده در رابطه با روانشناس خوب سؤ.ال کنید و از تجربیاتشان استفاده کنید.
 • از منابع سازمان یا محل کار استفاده کنید.
 • مدارس و دانشگاه های منابع خوبی هستند.
 • برای یافتن روانشناس خوب از جست و جوی گوگل استفاده کنید و نظرات کاربران را راجع به مشاور مدنظرتان بخوانید.
 • خود را محدود به مدرک تحصیلی خاص نکنید!

 

در پایان به خاطر داشته باشید مشاوروروانشناس هرگزنمی‌تواند مسائل و مشکلات شما را حل کند و درد و رنجتان را التیام دهد و تنها خود شما هستید که می‌توانید خودتان را التیام دهید. مشاور و روان درمانگر می‌تواند راهنمایی مهربان باشد تا به شما کمک کند کوره راه‌های تاریکی روحی – روانی درونی خود را به سوی بهبود بپیماید و به سلامت، موانع را پشت سر بگذارید. کسی که به شما راه رسیدن به آزادی شخصی را نشان دهد. البته که میتوانیم مدعی شویم در مجموعه خانه شیرین بسیاری از برنامه های که تدارک دیده میشوند می توانند به التیام بسیاری از موارد شما کمک کنند و در رسیدن شما به این هدف بیشترین کمک را کنند.

حتما ببینید

خرید لوازم ارایشی عمده

برای دسترسی آسان‌تر تمامی فروشندگان در سراسر کشور به جدیدترین و بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی با کمترین هزینه ممکن، وارد کننده مستقیم هستیم