خرید تیرآهن و انواع آن

تیرآهن یکی از پرمصرف ترین محصولات فولادی در صنعت ساختمان است. تیرآهن یک محصول فولادی سازه ای است که برای تحمل بارهای سنگین طراحی شده است. تیرآهن ها در اندازه ها و انواع مختلفی تولید می شوند، بنابراین کاربردهای متفاوتی در ساخت سازه ها و ساختمان ها دارند. که شما می توانید قیمت های متفاوت تیرآهن در مشهد را در سایت فرداد فولاد مشاهده کنید.

پل سازی و صنایع پتروشیمی از پرکاربردترین مکان های گروه قطعات فلزی هستند. به طور کلی، در هر شرکتی که با ساختار بزرگی روبرو شویم، قطعاً ساختار تیرآهن و هش های آن را خواهیم یافت. بنابراین، هزینه ساخت و ساز در این منطقه تحت تاثیر قیمت تیرآهن است. با توجه به کاربرد گسترده این بخش، حداقل تغییرات قیمت تیرآهن مستقیماً بر قیمت تمام شده ساخت و ساز خانه تأثیر می گذارد.

تیرآهن در سراسر بخش IPB یا طرح H یا Hash برای اولین بار در شرکت (Bethlehem) ساخته شد و یکی از مهمترین دستاوردهای این واحد تولیدی به شمار می رود زیرا با تولید آن تحول بزرگی در شرکت ایجاد شده است. فولاد و به سرعت تبدیل به یکی از بخش‌های این شرکت شد. .

در ایران تعداد انگشت شماری از شرکت های تیرآهن این قطعه حساس فلزی را تولید می کنند. لازم به ذکر است که تیرآهن در انواع و اندازه های مختلف در بازار فلز وجود دارد. همچنین این محصولات دارای نام هایی با شماره های مختلف می باشند. طول عمر یا ارتفاع تیر فولادی یکی از مهمترین پارامترها برای تعیین تعداد آن است.

کارخانه های داخلی محصولات تیرآهن را در سه نوع زیر بر اساس استانداردهای بین المللی تولید و به فروش خواهند رساند:

تیرآهن IPE: این نوع تیرآهن که بر اساس استاندارد اروپا ساخته می شود بیشترین فروش و تقاضا را در بازار ایران دارد.بنابراین بسیاری از کارخانه های داخلی این نوع تیرآهن را می سازند. یکی از ویژگی های بارز این نوع تیرآهن ضخامت یکنواخت مقطع تیرآهن در تمام جهات و دو برابر شدن طول هر مقطع می باشد.
تیرآهن INP: این نوع تیرآهن در بازار ایران نیز به صورت گسترده موجود است که بر اساس استانداردهای چین و روسیه می باشد. تفاوت این تیرآهن با تیرآهن CALLS در ضخامت بال های آن است که با فاصله از بدنه و نزدیک شدن به نوک آن کاهش می یابد.
تیرآهن IPB: این نوع تیرآهن اغلب به عنوان بال پهن یا هش تیرآهن در بازار شناخته می شود. دلیل این نام گذاری افزایش طول بال ها در این نوع تیرآهن است.
IPB تیرآهن خود در دو نوع سبک و سنگین وجود دارد.

ما عوامل موثر بر قیمت هر دسته تیراهن را به شما خواهیم گفت. به طوری که در نگاه اول می توان نکات مهم پیش بینی پول تیراهن را به طور خلاصه اما جامع بیان کرد تا در نگاه دوم به طور کامل تری دلیل کاهش یا افزایش پول ساده تیرآهنB را درک کنیم.

بنابراین در وهله اول با توجه به محدود بودن تولیدکنندگان تیراهن ساده و بال پهن در ایران، موضوع عرضه این محصول مهم فلزی تاثیر بسزایی در قیمت آن دارد. قیمت تیراهن در تمامی برندهای معتبر ساخت ایران از جمله تیرآهن کرمانشاه، ذوب آهن اصفهان، اهواز، یزد و ناب تبریز و آرین در این صفحه قابل مشاهده است.
دومین دلیلی که بازار این فرآیند را تحت تاثیر قرار می دهد قیمت پایه میلگرد در معاملات بورس است. تیراهن به همراه میلگرد در روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته در بورس عرضه و به فروش می رسد. اگر در نظر بگیرید که در فرمول قیمت پایه محصول بلند، درصدی ۱٫۰۷ از قیمت میلگرد در نظر گرفته شده است. بنابراین قیمت پایه عرضه تیرآهن ساده امروز در بورس تابعی از قیمت کالای اصلی فلزی یعنی میلگرد است.واد

حتما ببینید

خرید لوازم ارایشی عمده

برای دسترسی آسان‌تر تمامی فروشندگان در سراسر کشور به جدیدترین و بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی با کمترین هزینه ممکن، وارد کننده مستقیم هستیم