برچیدن دکل حفاری به گزارش iroilmarket

به گزارش iroilmarket، گروه TAQA، Heerema، و AF Offshore Decom با موفقیت پروژه انحلال را در Brae Field به پایان رساندند. برداشتن، برچیدن و دفع دکل حفاری Brae Alpha West و برداشتن ژاکت اصلی بالایی Brae Bravo با موفقیت انجام شد. شرکت ملی انرژی ابوظبی PJSC (TAQA)، یکی از بزرگترین شرکت های تاسیساتی یکپارچه فهرست شده در اروپا، خاورمیانه و مناطق آفریقا، امروز اعلام کرد که حذف ایمن و موفقیت آمیز دکل حفاری Brae Alpha West (ریگ ۱) را تکمیل کرده است. و ژاکت اصلی روی Brae Bravo در شمال دریای شمال.

برچیدن دکل حفاری

این عملیات که جدیدترین در برنامه گسترده UKCS از رده خارج TAQA بود، شامل حذف و انتقال بیش از ۱۲۰۰۰ تن متریک مواد از میدان Brae در دریای شمال بریتانیا بود.

کنسرسیوم HAF، Heerema Marine Contractors و AF Offshore Decom برای اجرای عملیات از طرف TAQA قرارداد بسته شدند.

کشتی جرثقیل نیمه شناور Sleipnir که توسط Heerema اداره می شود، برای اولین بار در ۲۰ ژوئن ۱۰۰۰ تن برا آلفا ریگ ۱ را در یک بالابر جدا کرد.

Sleipnir سپس به Brae Bravo نقل مکان کرد تا ژاکت اصلی بالایی ۱۱۰۰۰ تنی را درآورد. این بخشی از تعهدات TAQA است که از رده خارج می‌شود و به دنبال حذف ماژول‌های Brae Bravo در بالای صفحه و پل مشعل، ژاکت و برج در تابستان گذشته صورت می‌گیرد – یکی از بزرگ‌ترین حذف‌های سمت بالا در دریای شمال بریتانیا.

این عملیات با صفر حادثه بهداشتی و ایمنی به پایان رسید.

تخلیه پایگاه محیطی

هم Rig 1 و هم ژاکت Brae Bravo به طور ایمن در پایگاه محیطی AFOD در Vats، نروژ تخلیه شده اند و با هدف استفاده مجدد یا بازیافت ۹۵٪ یا بیشتر از مواد در حال پردازش هستند که انتظار می رود در سال ۲۰۲۳ تکمیل شود.

در مورد این نقطه عطف، دونالد تیلور، مدیر عامل TAQA در اروپا، گفت: “پرتفوی گسترده TAQA در اواخر عمر ما را در خط مقدم از کار انداختن در بریتانیا قرار می دهد. با استفاده از درس‌های ارزشمندی که در طول کمپین موفقیت‌آمیز حذف Brae Bravo در سال گذشته آموخته‌ایم، به توسعه مهارت‌ها و قابلیت‌های خود در حمایت از انتقال از عملیات به حذف و دفع ادامه می‌دهیم.

چالش ها و فرصت ها

سال‌های آینده برخی از جالب‌ترین چالش‌ها و فرصت‌ها را برای نیروی کار ما و صنعت گسترده‌تر ارائه می‌کند. TAQA مفتخر است که در این تغییر پیشگام است و در عین حال ارزش دارایی های ما را به حداکثر می رساند و نقش ارزشمندی در انتقال انرژی ایفا می کند.

قبل از توقف تولید در سال ۲۰۱۸، براوو در طول عمر ۳۳ ساله خود بیش از ۵۰۰ میلیون بشکه معادل نفت تولید کرد. تولید Brae Alpha در سال ۱۹۸۳ آغاز شد و تا کنون ادامه دارد.

منبع : بازار نفت

حتما ببینید

خرید لوازم ارایشی عمده

برای دسترسی آسان‌تر تمامی فروشندگان در سراسر کشور به جدیدترین و بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی با کمترین هزینه ممکن، وارد کننده مستقیم هستیم