اقامت ترکیه برای ایرانیان

شما باید مجوز اقامت در ترکیه را دریافت کنید. اقامت ترکیه مجوزی است که توسط خارجی ها در اقامت به مدت بیش از ۳ ماه و نیم برای کار، بررسی و حل و فصل حساب ها نگهداری می شود. این مجوز به شما امکان زندگی، تحصیل، ازدواج، اخذ گواهینامه رانندگی، دریافت شماره شناسایی مالیاتی، افتتاح حساب بانکی، خرید ملک، سرمایه گذاری و … را می دهد.
بنابراین لازم به ذکر است که برای خرید ملک و مسکن در ترکیه نیازی به دریافت اقامت مربوطه یا سفر به ترکیه نیست. همچنین می توانید بدون اقامت در ترکیه سرمایه گذاری و ملک خریداری کنید و از این روش برای دریافت اقامت ابدی در ترکیه استفاده کنید.
بنابراین توجه داشته باشید که امکان خرید اقامت ترکیه بدون خرید ملک برای شهروندان ایرانی وجود دارد. گاهی اوقات می توانید بدون داشتن اقامت در این کشور خانه و ملک بخرید، سرمایه گذاری کنید و یک شرکت راه اندازی کنید، حتی در نتیجه همه اینها اقامت ابدی در ترکیه دریافت کنید.
اگر تصمیم دارید در ترکیه کار کنید، فقط به یک مجوز کار نیاز دارید که به عنوان مجوز اقامت نیز عمل می کند.

چه کسی به مجوز اقامت در ترکیه نیاز دارد؟
هرکسی که بخواهد بیش از سه ماه در این کشور بماند باید در بدو ورود ویزای اقامت ترکیه را دریافت کند. بدون این مجوز، اقامت شما در ترکیه غیرقانونی خواهد بود. اگر یکی از موارد زیر در مورد شما صدق کند، از این موقعیت معاف خواهید شد:
• شما یک “گواهی ثبت نام” برای برنامه مراقبت بین المللی دارید.
• از مجوزهای اقامت تحت قراردادهای تمدید یا قراردادهای جمعی که ترکیه یکی از طرفین آن است، مستثنی است.
• دیپلمات یا کنسول است و در ترکیه سمتی دارد.
• کار در دفاتر رسمی سازمان های بین المللی در ترکیه.
• کارت شناسایی شما دارای یکی از برچسب های زیر است:
• “متقاضی امنیت جهانی”
• “وضعیت حمایت بین المللی”
“قلمرو”
• شما یک مجوز کار معتبر دارید.انواع مجوزهای اقامت ترکیه برای اتباع ایرانی
بسته به نوع ویزای مورد نظر و مدت اقامت اقامت خود در ترکیه، می توانید برای یکی از پاسپورت های اقامت ترکیه اقدام کنید.
مجوز کوتاه مدت اقامت
مجوزهای موقت اقامت برای ایرانیان بیشترین تقاضا را در بین سایر مجوزهای اقامت دارند. شما می توانید مجوز اقامت را با یکی از موارد زیر دریافت کنید:
۱٫ برای عمق تحقیق
۲٫ یک رابطه تجاری یا تجاری ایجاد کنید
۳٫ در برنامه آموزشی وزارت شرکت کنید
۴٫ برای آموزش یا اهداف مشابه در برنامه تبادل دانشجو
۵٫ برای اهداف گردشگری
۶٫ برای درمان، زیرا یکی از خطرناک ترین بیماری ها برای سلامت عمومی را ندارد.
۷٫ در جلسات آموزشی ترکی شرکت کنید
۸٫ او شهروند ترکیه در قبرس شمالی است

مجوز اقامت ترکیه برای شهروندان ایرانی قابل اجرا است
اگر حداقل پنج سال بدون وقفه در ترکیه زندگی کرده اید، می توانید برای اقامت ابدی در ترکیه از طریق مجوز اقامت صادر شده توسط مقامات ترکیه که برای مدت نامحدود معتبر است، درخواست دهید.
توجه داشته باشید که اگر به شما پناهندگی، پناهندگی موقت و پناهندگی موقت، پناهندگی موقت و پناهندگی موقت در ترکیه داده شده باشد، واجد شرایط درخواست اقامت نخواهید بود.

اقامت و مهاجرت به ترکیه ۲۰۲۲ | شرایط و ضوابط
امروزه ترکیه به یکی از محبوب ترین کشورها برای متقاضیان ایرانی تبدیل شده است. دلایل مختلفی برای مهاجرت و زندگی در ترکیه وجود دارد. برخی برای تحصیل، برخی برای کار و برخی برای سرمایه گذاری بیرون می روند. ترکیه کشوری است که بخشی در آسیا و بخشی در اروپا قرار دارد. اقامت ترکیه راحت تر از کشورهای اروپایی و آمریکایی است. در واقع یکی از مزایای آن این است که ایرانی ها نیازی به سفر به ترکیه ندارند.مزایای مهاجرت به ترکیه
یکی از مزایای عمده مهاجرت به ترکیه برای متقاضیان ایرانی، نزدیکی آن به ایران است. ترکیه علاوه بر نزدیکی به ایران، سنت های مشترکی با ایران دارد. دومین مزیت اقامت ترکیه و مهاجرت آن به استانبول نزدیک بودن اتباع ترکیه به اتباع ایرانی است. سومین مزیت اقامت در استانبول یافتن بخشی از این کشور در اروپا است و به همین دلیل برخی تصور می کنند در آینده نزدیک امکان عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا وجود دارد.
یکی دیگر از مزایای سفر به ترکیه برای ایرانیان نداشتن پاسپورت است. بنابراین این نوع پاسپورت مخصوص مسافران بوده و اعتبار آن پس از ۳ ماه به پایان می رسد. از دیگر مزایای مهاجرت به ترکیه و اقامت در استانبول و سایر شهرها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• هوای بارانی
• ارائه خدمات اجتماعی مقرون به صرفه و مناسب
نرخ خانه ها و املاک در این کشور
• ارائه خدمات پزشکی مقرون به صرفه
• هزینه خرید لباس در فروشگاه ها
• محیط خوب برای سفر و توسعه شما
• اقامت آسانتر از کشورهای دیگر
• داشتن انواع محصولات کشاورزی در ۴ فصل
• میزان پایین مصرف الکل و مواد مخدر در این کشور
مهاجرت به ترکیه علاوه بر مزایایی که دارد معایبی نیز دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

معایب مهاجرت به ترکیه
ترکیه وضعیت اقتصادی خوبی دارد. نرخ بیکاری و تورم در کشور بسیار بالاست. بنابراین می توان گفت مشکل اصلی در این کشور نبود شغل برای متقاضیان مهاجر است. یکی دیگر از معایب این کشور عدم مهاجرت به ترکیه است که همواره مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد می کند. یکی دیگر از معایب ترکیه برای متقاضیان این است که در صورت رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.یکی دیگر از معایب زندگی در ترکیه، محدودیت مواد غذایی است که می تواند برای متکدیان مشکل ساز شود. یکی دیگر از معایب زندگی در ترکیه، دستمزد پایین و ساعات کاری بالا در این کشور است. متقاضیان باید توجه داشته باشند که اگر می خواهند در ترکیه زندگی کامل داشته باشند باید بتوانند به زبان ترکیه صحبت کنند و بسیاری از افرادی که بدون فکر به این کشور آمده اند با شرایط سختی مواجه می شوند.

گرفتن اقامت ابدی با خرید خانه در ترکیه امکان پذیر است
حدود چهار سال است که دولت ترکیه با خرید ملک به مهاجران اجازه ورود به کشورشان را داده است. مهاجران از همه کشورها ممکن است برای اقامت برای خرید خانه در ترکیه درخواست دهند، اما نوع پاسپورت صادر شده برای متقاضیان متفاوت است. به عنوان مثال، برای افرادی که بیش از ۲۵۰۰۰۰ دلار دارند، فرآیند دریافت خانه ابدی در پاسپورت آنها به محض خرید خانه آغاز می شود. اما نمی توان در این بازار پرتلاطم چنین بهایی را برای پول پرداخت. به همین دلیل بسیاری از افراد در ترکیه خانه ای با قیمت پایین می خرند و ویزای توریستی سه ساله به آنها داده می شود. برای احراز شرایط فوق، ارزش ملک باید حداقل ۶۵۰۰۰۰ لیر ترکیه باشد و پاسپورت ۳ ساله متعلق به فروشنده و خانواده وی باشد. بنابراین، اگر بتوانید به مدت ۵ سال بدون وقفه در خانه خود زندگی کنید، می توانید روند داشتن یک خانه ابدی را آغاز کنید. با چند محاسبه ساده ریاضی متوجه می شوید که هزینه خانه در ترکیه بسیار بیشتر از ایران است. به همین دلیل بسیاری از ایرانیان به جای خرید خانه در ایران، ترکیه را برای علامت گذاری با دو تیر انتخاب می کنند. در ادامه به بررسی کامل هزینه و کارایی خرید خانه در ترکیه می پردازیم.

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت
راه دیگر مهاجرت به ترکیه سرمایه گذاری در ثبت شرکت و استخدام شهروند ترکیه می باشد.اگر بتوانید یک کسب و کار در ترکیه راه اندازی کنید و ۵ کارمند با تابعیت ترکیه استخدام کنید، می توانید به مدت ۵ سال اقامت ابدی دریافت کنید، به این ترتیب باید بتوانید یک تجارت خوب در این کشور راه اندازی کنید و مجوز اقامت را در ترکیه پرداخت کنید، حقوق کارمند را دریافت کنید. بیمه و مالیات های مربوطه
به عنوان مثال، اگر نقطه شروع خوبی دارید، با استفاده از آن در ترکیه، می توانید مقداری زمان و اقامت این کشور را بدست آورید. این روش به ویژه برای اقتصاددانان و شرکت هایی که محصولات ایرانی را به کشورهای اروپایی و حتی ترکیه عرضه می کنند مناسب است. بنابراین پس از ۵ سال کار و تجارت می توانند اقامت ابدی ترکیه را دریافت کنند.
چگونه شرکت خود را در ترکیه راه اندازی کنیم؟
با ثبت شرکت در ترکیه می توانید به گونه ای وارد عرصه تجارت جهانی شوید که در نگاه اول مشکل بزرگی به نظر می رسد. علاوه بر توسعه اقتصادی و تجاری ترکیه که انگیزه خوبی برای شروع تجارت در این کشور است، موقعیت منطقه ای ترکیه نیز فرصت های مناسبی را برای تجارت ایجاد کرده است. مدارک و اطلاعیه های ثبت شرکت در ترکیه باید به دفاتر تجاری ثبت شده در منطقه ارسال شود. این اسناد بررسی و سپس بررسی می شوند تا ببینند آیا اسناد و انتشارات با قوانین و مقررات مطابقت دارند یا خیر. پس از انجام این مراحل گواهینامه رسمی اخذ خواهد شد. لازم به ذکر است که ثبت شرکت در این کشور نیازمند فعالیت های اقتصادی و تجاری است که بسته به نوع فعالیت ممکن است متفاوت باشد.

مهاجرت افراد مشهور به ترکیه
ترکیه الزامات ویژه اقامت را برای جشن ها و متقاضیان با بازگشت بین المللی خوب ارائه می دهد. اگر یکی از استعدادهای جهانی در رشته تحصیلی خود هستید که گواهینامه آزمون های بین المللی را کسب کرده اید، یا یک ورزشکار بین المللی هستید، یا یک فیلمساز که جوایز جشن بین المللی را دریافت کرده اید، می توانید به راحتی درخواست دهید.اقامت در ترکیه
علاوه بر این، افراد توسعه یافته و شناخته شده بین المللی برای کار خود، از جمله مدیران تجاری، برنامه نویسان و مدیران پروژه، می توانند با ارائه مدارک و رزومه، اقامت ترکیه را خریداری کنند.

اقامت ترکیه توسط پناهندگی
موسسه حقوقی سام به دلیل عدم دقت آن هیچ گونه خدمات پناهندگی ارائه نمی دهد و به هیچ وجه پناهجویان را توصیه نمی کند.
درباره ترکیه
ترکیه یک کشور اوراسیا است که بخش بزرگی از این کشور، آناتولی یا آسیای صغیر، در خاورمیانه و بخش کوچکی به نام تراکیه در بالکان (بخشی از اروپای جنوب شرقی) است. در حال حاضر یک کشور اروپایی است. زبان رسمی این کشور ترکی استانبولی استانبولی است.
پایتخت ترکیه بزرگترین و زیباترین شهر آنکارا و بزرگترین شهر استانبول است. ترکیه شبه جزیره ای است با آب و هوای متنوع و عموماً معتدل به دلیل موقعیتش. از نظر اقتصادی می توان گفت که اقتصاد ترکیه بر پایه کشاورزی استوار است. محصولات کشاورزی ملی شامل پرتقال، چغندر قند، تنباکو، زیتون و کنف است. برخی از مهم ترین شهرهای ترکیه عبارتند از: آنکارا، استانبول، ازمیر، آنتالیا، بدروم، کوش آداسی، مارماریس و قونیه (رومی).
ترکیه در شرق با ایران، آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان و گرجستان؛ جنوب شرقی شامل عراق و سوریه می شود. این کشور در شمال غربی (سرزمین اروپا) با بلغارستان و یونان همسایه است. ترکیه از شمال با دریای سیاه، از غرب با دو دریاچه کوچک مرمره و دریای اژه و از جنوب غربی با دریای مدیترانه همسایه است. ترکیه همچنین دارای دو کامپیوتر پردازشی بسفر و داردانل است.
ترکیه ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر مربع (سی و هفت) است. ترکیه کشوری کوهستانی با بارندگی کم است.شکل این کشور مانند مربعی است که از شرق به غرب امتداد دارد. ترکیه به عنوان یکی از سرزنده ترین مناطق جهان، بهترین موقعیت و موقعیت استراتژیک را دارد و با جنوب غربی آسیا و اروپا تلاقی می کند و بسیاری از کشورها به ویژه ایران از خاک ترکیه برای اشغال بار و بار استفاده می کنند. ترکیه آب و هوا و دشت های خوبی دارد و مکان ها و مکان های شگفت انگیزی دارد و به همین دلیل سالانه گردشگران زیادی به آنجا می روند.
ترکیه حدود ۷۷ میلیون نفر جمعیت دارد (برآورد در سال ۲۰۱۵) که ۷۵ تا ۸۵ درصد آن سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد علوی هستند. دولت ترکیه سکولار است، اما اکثر مردم از اسلام پیروی می کنند و عید فطر و عید قربان تعطیلات رسمی در این کشور هستند. حتی در ترکیه، حدود ۷۰٪ -۷۵٪ از جمعیت ترکیه، ۱۸٪ کرد و ۷٪ -۱۲٪ دیگر ترکها هستند.
زبان رسمی ترکیه ترکیه (استانبول) است که در اصل با الفبای عربی (عثمانی) نوشته شده و از ابتدای ترکیه توسط آتاتورک در سال ۱۳۰۲ هجری قمری (۱۹۲۳) با الفبای لاتین نوشته شده است.
ترکیه که به عنوان امپراتوری عثمانی شناخته می شود، برای قرن ها بر بسیاری از خاورمیانه و جنوب شرقی اروپا حکومت می کرد. تا اینکه پس از جنگ جهانی اول و سقوط امپراتوری عثمانی، ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا آتاتورک در سال ۱۳۰۲ (۱۹۲۳) تأسیس شد.
هزینه ترانسفر در ترکیه ۱۴٫۴۵ درصد بیشتر از ترانسفر در ایران است و می توان گفت که هزینه ترانسفر در ترکیه بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ لیر (معادل ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار) در ماه است. واحد پول ترکیه لیر است.

قوانین سفر اقامت ترکیه:
قانون قدیمی اقامت برای مقاصد گردشگری در ترکیه این است که فرد می تواند اجاره اقامت خود را برای یک سال دوم یا بیشتر در ترکیه تمدید کند.اما طبق قانون جدید افرادی که برای اولین بار درخواست وام می کنند آژانس مسافرتی اقامت در ترکیه باید علاوه بر داشتن اجاره نامه مدارک دیگری مانند مجوز کار در ترکیه را برای تمدید بنویسند. شرایط مجوز و سرمایه گذاری در این کشور.
در غیر این صورت آنها باید ترکیه را ترک کنند و پس از یک سال خارج از ترکیه همچنان می توانند برای گردشگری اقامت در ترکیه اقدام کنند. توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت ترکیه تهیه مدارک امری اساسی است که باید به صورت کامل و دقیق انجام شود. اگر قصد دارید اقامت خود را در ترکیه تمدید کنید، مطمئن شوید که روند و روند تمدید اقامت خود را دو ماه قبل از پایان دوره اقامت خود شروع کرده اید.

 

برای مطالعه بیشتر درمورد اقامت در ترکیه برای ایرانیان به آدرس سایت ترامند مراجعه کنید.

حتما ببینید

مرکز تعمیرات سامسونگ

ماشین لباسشویی یکی از وسایل بسیار ضروری در هر خانه ای است و خراب شدن آن در واقع لطمه به بخشی از نظافت منزل است.