مهاجرت به ترکیه

نحوه اخذ اقامت یا تابعیت ترکیه، هزینه مهاجرت به ترکیه و به طور کلی هزینه مهاجرت از ۰ تا ۱۰۰ به ترکیه در این مقاله به صورت علمی مورد بحث قرار گرفته است. آیا به ویزای ترکیه از مهاجرت به ترکیه نیاز دارم؟ مهاجرت ایرانی ها به ترکیه چه راهی می روند؟ آیا امکان اخذ اقامت ترکیه از طریق تحقیق یا کار مهاجرت وجود دارد؟ سرمایه گذاری یا خرید ملک در ترکیه چقدر هزینه دارد؟ آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه وجود دارد؟ در این مقاله سعی بر آن بوده است تا به این گونه سوالات پاسخ صحیح و موجهی به شما عزیزان بدهیم.
مهاجرت به ترکیه یکی از محبوب ترین گزینه ها برای ایرانیان است. چون مردم برای سفر نیازی به ویزا ندارند، مهاجرت به این کشور می رود و ترکیه از بسیاری از کشورهای اروپایی به ایران نزدیکتر است. روش های مختلفی برای درخواست مهاجرت در ترکیه وجود دارد و متقاضیان می توانند برای کار، تحصیل و سرمایه گذاری مهاجرت در این کشور اقدام کنند. اگر با مهاجرت به ترکیه می روید، باید از تحصیل، اقتصاد و شرایط کاری این کشور آگاه باشید. در نتیجه، موسسه مهاجرت اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار داده است.
ترکیه که به جمهوری ترکیه نیز معروف است کشوری در منطقه اوراسیا است که بیشتر آن «آناتولی» آسیا و کوچکترین قسمت «تراکیا» اروپا است. همسایگان گرجستان عبارتند از: گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، ایران، یونان و بلغارستان. آب و هوای این کشور کوهستانی و نسبتاً بارانی است. جمعیت این کشور حدود ۳۴٫۸۴ میلیون نفر است.
شهرهای بزرگ ترکیه به ترتیب استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا و آدانا هستند. همه شهرهای کشور دارای مناطق تجاری و پارک های ملی هستند. ترکیه کشوری توسعه یافته است که برای زندگی بسیار مناسب است.فرهنگ مردم این کشور بسیار متنوع است و از فرهنگ های غرب آسیا، شرق اروپا، آسیای مرکزی و قفقاز تشکیل شده است.
اقتصاد ترکیه ترکیبی از مردمان مدرن و بومی است. تولید ناخالص داخلی ترکیه در سال ۲۰۲۰ معادل ۷۲۰ میلیارد دلار خواهد بود و در رتبه یازدهم جهان قرار دارد. همچنین در صنعت خودروسازی بسیار پیشرفته است. بر اساس آخرین آمار سال ۲۰۱۵ کشور، بیش از یک سوم خودروها در این کشور تولید می شود و ترکیه از این نظر در رتبه چهاردهم جهان قرار دارد.

مهاجرت به عنوان یک توریست
ترکیه یکی از کشورهایی است که در جذب گردشگران رو به رشد موفق بوده است. تابستان های زیبا، سواحل دریای سیاه و دریای اژه، سفرهای دریایی منحصر به فرد، گونه های مختلف پرندگان، وجود گیاهان و جانوران و آب درمانی تنها گوشه ای از جاذبه های این کشور است. این نوع اقامت تا ۹۰ روز (۳ ماه) اعتبار دارد.
ایرانی ها می توانند ۳ ماه بدون ویزا در ترکیه بمانند. البته لازم به ذکر است که طی سه ماه گذشته گردشگران قادر به کار، تحصیل و فعالیت اقتصادی نخواهند بود.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحقیق
یکی از راه هایی که مهاجرت می تواند در نهایت به ترکیه منتهی شود، تحصیل در آنجا است. ترکیه به دلیل ارتباط با اروپا دارای دانشگاه های معتبر زیادی است و محلی برای تحصیل بسیاری در این کشور است. کسانی که مایل به ادامه تحصیل در این کشور هستند باید بدانند که این دوره را می توان از مدرسه شروع کرد و به سطوح بالاتر مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارتقا داد. لازم به ذکر است که اگر قصد تحصیل در آموزشگاه زبان ترکی را دارید، باید ترکی استانبولی را روان صحبت کنید.

کودکان باید از سن ۷ سالگی در مدرسه ترکیه ثبت نام کنند و تا سن ۱۸ سالگی به تحصیل ادامه دهند.یکی دیگر از مزیت های تحصیل در مدارس ترکیه این است که در این مدارس شهریه وجود ندارد و شهریه ندارند. همچنین اگر می خواهید تحصیل در دانشگاه های ترکیه را تجربه کنید، توجه داشته باشید که زبان های تحصیل در دانشگاه های ترکیه انگلیسی و ترکی است.

دانشگاه های دولتی این کشور دوره های تحصیلی را به زبان ترکی ارائه می دهند و اگر قصد تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه را دارید باید در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل کنید. شما باید در آزمون ورودی یکی از دانشگاه های ترکیه شرکت کنید و نمره لازم برای پذیرش را کسب کنید.
برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه، متقاضی ابتدا باید مدرک داشته باشد. برای کسب این مدرک باید در آزمون تومور که توسط مرکز آموزش زبان ترکی انجام می شود شرکت کنید و نمره قبولی بگیرید.
دانشگاه های ترکیه هر ساله آزمونی را برگزار می کنند و متقاضیان بر اساس نتایج این آزمون انتخاب می شوند. برخی از دانشگاه ها علاوه بر این آزمون دارای شرایط معدل هستند. برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا، متقاضی باید دارای مدرک زبان انگلیسی در آیلتس یا تافل باشد. آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری دو بار در سال در ترکیه برگزار می شود.

کسانی که مایل به ثبت نام در دانشگاه های دولتی ترکی و ترکی زبان هستند باید در آزمونی به نام Yos شرکت کنند و متقاضیان ورود به دانشگاه های ترکی انگلیسی زبان باید در آزمون دیگری به نام Sat شرکت کنند. البته اگر رزومه قابل قبولی دارید می توانید از دولت ترکیه بورسیه مهاجرت نیز بگیرید و در ترکیه تحصیل کنید.

تحصیل در ترکیه نمی تواند اقامت دائم این کشور را به همراه داشته باشد و افراد باید پس از فارغ التحصیلی به کشور خود بازگردند. اگر می خواهید اقامت دائم ترکیه شوید، باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای ترکیه دیگری تبدیل کنید که شما را به اقامت دائم مانند ویزای کار یا ویزای سرمایه گذاری می رساند.مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج
اکثر کشورهای جهان به شهروندان اجازه اقامت برای همسر خارجی را می دهند. ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر این شرایط را ارائه می دهد. برای این نوع مهاجرت ارائه سند ازدواج و اثبات رسمی نبودن ازدواج توسط متقاضی کافی است.
متقاضیانی که برای اقامت این کشور از طریق ازدواج اقدام می کنند، اجازه اقامت موقت ۳ تا ۵ ساله را دارند. اگر ازدواج شما همچنان در این دوره معتبر است، ممکن است پس از این اقامت موقت اجازه درخواست اقامت دائم در این کشور را داشته باشید. این روش یکی از ساده ترین راه ها برای مهاجرت برای آمدن به این کشور و گرفتن مجوز اقامت است. برای انجام این کار، متقاضی باید نشان دهد که هدف از ازدواج به دست آوردن حقوق اقامت نیست، بلکه زندگی با آنها است.
چندین روش تأیید برای این منظور وجود دارد. با این حال، اگر قصد ازدواج با یک شهروند ترکیه و مهاجرت را به ترکیه برای زندگی مشترک دارید، بسیار خوش شانس هستید که اجازه اقامت در این کشور را دریافت می کنید. علاوه بر این، اگر در طول اقامت خود در این کشور صاحب فرزند شوید، اجازه اقامت و پاسپورت ترکیه را نیز دریافت خواهند کرد.
البته لازم به یادآوری است که در ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، ازدواج رسمی برای اخذ اقامت جرم محسوب می شود. بنابراین در صورت رفع این موضوع، متقاضی با جریمه نقدی و حتی حبس مواجه خواهد شد.
مدارک مورد نیاز برای شهروندی ترکیه
اتباع خارجی در صورت داشتن شرایط زیر می توانند برای شهروندی درخواست دهند:
۱٫ متقاضیان به سن قانونی رسیده اند یا می توانند از طریق قیم درخواست دهند.
۲٫ ۵ سال بدون وقفه در ترکیه زندگی کنید و حداقل ۱۸۰ روز در سال در ترکیه بمانید.
۳٫ متقاضیان باید مدارکی دال بر اقامت ترکیه داشته باشند.این اسناد را می توان از راه های زیر بدست آورد:
• من دارای املاک و مستغلات در ترکیه هستم.
• سرمایه گذاری در ترکیه.
• کار در ترکیه با مجوز کار.
• با یک شهروند ترکیه ازدواج کنید.
• روابط نزدیک خانوادگی افرادی که تابعیت ترکیه را به دست آورده اند.
• فارغ التحصیل از ترکیه.
• هیچ بیماری غیرخطرناکی در بهداشت عمومی وجود ندارد
• درآمد یا شغلی داشته باشید که بتواند از شما و خانواده تان در ترکیه حمایت کند.
• احترام به امنیت ملی و نظم و اخلاق عمومی.
سوالات متداول نحوه اخذ تابعیت ترکیه از کجا می توان برای شهروندی ترکیه اقدام کرد؟ درخواست شهروندی ترکیه را می توان از نماینده فردی یا قانونی یک مقام دولتی در محل اقامت خود یا با تماس با وزارت خارجه خارج از کشور دریافت کرد. ما درخواست های ایمیل را نمی پذیریم. چقدر طول می کشد تا تابعیت ترکیه را دریافت کنیم؟ این فرآیند پس از تکمیل تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست شهروندی به موقع تکمیل می شود. در غیر این صورت، اگر شواهد کافی نداشته باشید، وقت شما تمام شده است. آیا اخذ تابعیت ترکیه از طریق مادر یا پدر امکان پذیر است؟ طبق ماده ۴۰۳ ماده ۱ قانون شهروندی ترکیه، فردی که مادر یا پدر ترک دارد حق دارد تابعیت ترکیه را دریافت کند. مدت زمان اقامت در ترکیه برای اخذ تابعیت ترکیه چقدر است؟ در این مدت چه مدت می توانم ترکیه را ترک کنم؟ اقامت دائم در ماده ۱۱ قانون ۵۹۰۱ تعریف شده است. بنابراین، برای اخذ تابعیت ترکیه، اتباع خارجی باید به مدت ۵ سال در ترکیه زندگی کنند و در صورتی که مدت اقامت در صورت درخواست بیش از ۶ ماه نباشد، می توانند در خارج از کشور اقامت داشته باشند. در ترکیه.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری
با سرمایه گذاری در این کشور، مهاجرت به ترکیه نیز امکان پذیر است.نکته جالب در مورد سرمایه گذاری در ترکیه نه تنها اخذ اقامت ترکیه است، بلکه بازده و سود بالا نیز به همراه دارد. راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد. به عنوان مثال، متقاضی می تواند با راه اندازی یک تجارت جدید در کشور از طریق ثبت شرکت یا سرمایه گذاری کارآفرینی برای مهاجرت درخواست دهد. همچنین اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، می توانید با سرمایه گذاری و اخذ اقامت ترکیه، مهاجرت دریافت کنید.

مهاجرت به ترکیه با خرید ملک
اگر شخصی در ساخت و ساز در ترکیه سرمایه گذاری کند یا برای زندگی یا تجارت ملک یا زمین بخرد، حق دریافت e-ikamet و سپس اخذ تابعیت را دارد.
اجازه اقامت در ترکیه با خرید ملک تحت شرایط زیر صادر می شود:
اگر ملک یا زمینی در ترکیه دارید یا خریداری می کنید، بدون در نظر گرفتن قیمت آن، اجازه اقامت در ترکیه را دریافت خواهید کرد. با این حال، اگر ارزش ملک کمتر از ۲۵۰۰۰۰ دلار باشد، خانه را برای سال اول دریافت خواهید کرد. شما می توانید برای دریافت مجوز در ترکیه و برای پنج سال آینده برای شهروندی ترکیه درخواست دهید.
طبق قانون مهاجرت ترکیه، خارجی ها می توانند ابتدا با خرید حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار املاک و مستغلات، تابعیت خود را دریافت کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که شما می توانید پس از اخذ تابعیت، ملک خود را بفروشید یا به شخص دیگری انتقال دهید. در عوض، برای حفظ شهروندی، باید دارایی های خریداری شده خود را تا سه سال حفظ کنید.

اقامت در ترکیه از طریق گردشگری
گردشگران ایرانی می توانند تا ۹۰ روز بدون ویزا در ترکیه اقامت داشته باشند اما در صورتی که بیش از ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید برای اخذ اقامتگاه توریست شرایط و مدارک زیر لازم است.
• ارائه مدرکی مبنی بر توانایی مالی.• پاسپورت معتبر دارید.
• ۴ عکس (گرفته شده در لحظه درخواست در ۶ ماه گذشته).
• بیمه درمانی موثر
این مجوز اقامت ترکیه برای گردشگران، بازرگانان، صاحبان املاک یا مستاجران، دانشجویان و خانواده های شهروندان ترکیه ای که قصد دارند ۹۰ روز یا بیشتر در ترکیه اقامت کنند، صادر می شود. هنگام صدور مجوز، باید مدرکی مبنی بر هدف اقامت، مالکیت املاک و مستغلات یا اجاره ارائه دهید.

خرید یا اجاره خانه در ترکیه
هنگام انتخاب ملک، باید به فاصله از دریا، کوه، مرکز شهر، امکانات محلی و مقاصد گردشگری توجه کنید. ارزش ملک در این موارد تحت تأثیر قرار می گیرد. علاوه بر این، قیمت آپارتمان در آپارتمان با منازل شخصی و ویلا متفاوت است.
هر خارجی می تواند در ترکیه املاک و مستغلات بخرد. با این حال، برخی از الزامات باید برآورده شود.
فقط یک ملک می تواند تملک شود.
مساحت ملک نمی تواند بیش از ۳۰ هکتار باشد.
شما نمی توانید املاک و مستغلات را در نزدیکی تاسیسات نظامی خریداری کنید.
قبل از اینکه بتوانید معامله انجام دهید، باید یک حساب بانکی باز کنید و در اداره مالیات ثبت نام کنید.
اکثر املاک آماده جابجایی، تعمیر و تجهیز هستند. ترک ها به راحتی و ظاهر زیبا اهمیت زیادی می دهند، بنابراین می توانید از بین گزینه های زیادی انتخاب کنید.

شما عزیزان می توانید به مراجعه به سایت ترامند در رابطه با مهاجرت به ترکیه اطلاعات جامع تری را به دست آورید.

حتما ببینید

خرید لوازم ارایشی عمده

برای دسترسی آسان‌تر تمامی فروشندگان در سراسر کشور به جدیدترین و بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی با کمترین هزینه ممکن، وارد کننده مستقیم هستیم