اخذ اقامت ترکیه

اقامت ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران، شرایط اقتصادی مناسب، آب و هوای مناسب و قرابت فرهنگی برای کشورمان گزینه مناسبی برای زندگی در خارج از ایران می باشد. گرفتن اقامت ترکیه به روش های مختلفی امکان پذیر است. شما می توانید از راه هایی مانند تحصیل، کار، ازدواج و خرید ملک به ترکیه مهاجرت کنید. اما کدام یک از این راه ها برای شما بهتر است نیاز به مشاوره دارد.

ترکیه تنها بازمانده امپراتوری عثمانی در جهان است و قلعه های آن اکنون به مکان های تاریخی در سراسر ترکیه تبدیل شده اند. این کشور با عتیقه جات و البته طبیعت زیبایش هر ساله درآمد زیادی به دست می آورد. ترکیه همچنین به دلیل دسترسی به دریاهای متعدد مانند دریای سیاه و دریای مروارید از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار است و همواره مورد توجه بسیاری از صاحبان مشاغل در سراسر جهان بوده است. در مورد این کشور نیز باید به این نکته اشاره کرد که کاهش ارزش لیر در برابر دلار و یورو که تقریباً معادل ۳۰۰۰ تومان است، کار را برای اقامت ترکیه آسان کرده است.

روابط اقتصادی متعدد و رفت و آمد از مرزهای ترکیه با کشورهای اروپایی و همچنین موقعیت جغرافیایی ترکیه به عنوان یک کشور اوراسیا با اروپا، موجب رونق روابط اقتصادی و سیاسی شده است. با پاسپورت ترکیه سفر به کشورهای اروپایی و آمریکا راحت تر است.

بهترین راه برای دریافت اقامت ترکیه این است که اکثر افراد در نهایت اقامت دائمی و تابعیت ترکیه را دریافت کنند. همچنین شرایط و ضوابط باید به گونه ای باشد که افراد از نظر هزینه و نیروی کار در وضعیت مطلوبی قرار گیرند. خرید ملک یکی از ساده ترین و راحت ترین راه ها برای دریافت اقامت دائمی در ترکیه است.به اصطلاح کارت اقامت ترکیه اقامت کیملیک نام دارد. اتباع خارجی متقاضی اقامت و مقیم ترکیه پس از پذیرش مدارک، اداره مهاجرت کارتی به نام کیملیک صادر می کند. با این کارت شما مقیم ترکیه محسوب می شوید که امتیازاتی برای شما دارد. اما باید بدانید که شهروند ترکیه نیستید و دریافت این کارت امتیازی برای اخذ پاسپورت ندارد. و از همه مهمتر اجازه کار با این کارت در ترکیه را نخواهید داشت و اگر قصد کار در این کشور را دارید باید مجوز کار بگیرید.

پس از دریافت ویزای ترکیه و ورود به ترکیه، اکنون اقامت ترکیه دارید. اگر بدون ویزا به ترکیه سفر کرده اید، اقامت ترکیه شما ۹۰ روز اعتبار دارد. اما اگر با انواع دیگر ویزای ترکیه وارد این کشور شوید، مجوزهای اقامت برای شما صادر می شود که دوام بیشتری خواهند داشت. اقامت هایی که مدت زمان محدودی دارند (مثلاً یک سال) در ترکیه اقامت موقت نامیده می شوند و مجوزی که به شما امکان می دهد به طور نامحدود در ترکیه اقامت داشته باشید اقامتA ترکی دائمی نامیده می شود.

برای دریافت اقامت کوتاه مدت یا بلندمدت در ترکیه باید شرایط خاصی رعایت شود، به عنوان مثال افرادی که در ترکیه سرمایه گذاری می کنند یک اقامت و یک پاسپورت ترکیه ای دیگر دریافت می کنند. برخی از روش های سرمایه گذاری در ترکیه عبارتند از: خرید ملک در ترکیه، خرید اوراق بهادار و سپرده گذاری در بانک.

گرفتن اقامت ترکیه با اجاره خانه یکی از رایج ترین راه ها برای گرفتن اقامت ترکیه است. در حال حاضر اکثر ایرانیان مقیم ترکیه برای گرفتن اقامت ترکیه از آن استفاده می کنند.برای دریافت این نوع اقامت یک خانه اجاره کنید و سپس از طریق قرارداد اجاره برای اقامت یک ساله یا دو ساله اقدام کنید و هر سال این نوع اقامت را تمدید کنید. لازم به ذکر است که افراد بالای ۱۸ سال که مایل به دریافت سال توریستی اقامت ترکیه (یا دو سال) هستند، باید نام خود را در قرارداد اجاره ذکر کنند، اما افراد زیر ۱۸ سال وابسته به والدین خود نیستند. این اجاره قراردادی نیست.

شما نمی توانید با اقامت Tourist در ترکیه کار یا تحصیل کنید. اما نکته خوب و مثبت این است که با توریست ترکیه اقامت می توانید هم برای کار و هم برای تحصیل اقدام کنید و بستگی به شرایط شما دارد که تایید شود یا خیر.
هنگام درخواست برای تحصیل اقامت در ترکیه، باید در نظر داشته باشید که در طول دوره تحصیل خود فقط در ترکیه زندگی می کنید. پس از آن یا باید برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر برنامه ریزی کنید یا برای کار در شرکت های ترکیه آماده شوید. البته کسانی که در ترکیه تحصیل کرده اند مشکلی برای کار در این کشور ندارند.

اخذ اقامت به این صورت است که متقاضی ابتدا با کارفرمای ترکیه ای موافقت کرده و در این کشور کار پیدا می کند. پس از این مرحله متقاضی باید از وزارت کار و رفاه اجتماعی مجوز کار اخذ کند. این مجوز توسط وزارت کار با ارائه مدارک توسط کارفرما برای متقاضی صادر می شود. اقامت ارائه شده به این روش یک اقامت موقت یک ساله است. با این حال، اگر قرارداد متقاضی تمدید شود، این اقامت ممکن است تمدید شود و ممکن است اقامت دائمی شود.

از مزایای اقامت ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بودن در بین کشورهای اروپایی
اقتصاد و صنعت رو به رشد
دین و فرهنگ در بین مردم ایران بسیار رایج است
نزدیک به ایران
اخذ ویزای ورود برای اتباع ایرانی الزامی نیست

اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید کافیست با مشاورین تخصصی ما تماس بگیرید تا با توجه به شرایط خود جامع ترین و کامل ترین اطلاعات را در زمینه مهاجرت به ترکیه از سایت ترامند به دست آورید.

حتما ببینید

مرکز تعمیرات سامسونگ

ماشین لباسشویی یکی از وسایل بسیار ضروری در هر خانه ای است و خراب شدن آن در واقع لطمه به بخشی از نظافت منزل است.