نکات آموزشی طرز تهیه همبرگر رستورانی

درست کردن همبرگر رستورانی کاری ست که نمیشود در خانه انجام دهیم! چرا ؟ چون ترفندهای تهیه یک همبرگر رستورانی را بلد نیستیم و همچنین تجهیزات صنعتی رستوران ها را نیز نداریم.

اما جای نگرانی وجود ندارد چون همیشه راهی هست که بتوانیم یک همبرگر خانگی را به یک همبرگر رستورانی خوشمزه تبدیل کنیم و بچه ها را راضی کنیم. در ادامه ریزترین نکات تهیه یک همبرگر رستورانی را به شما معرفی می کنیم.

این نکته را هم فراموش نکنید که رستوران ها بدلیل داشتن تجهیزات آشپزخانه صنعتی عملکردی بهتری در درست کردن یک همبرگر را دارند .

برای تهیه یک همبرگر رستورانی خوشمزه به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

برای تهیه یک همبرگر رستورانی خوشمزه نیاز به امکاناتی مثل میکسر گوشت و همبرگر زن داریم. این دستگاه ها نیاز اولیه هر فست فود کوچک و بزرگی است. این دستگاه ها به بالا بردن کیفیت همبرگر کمک کرده و همچنین در زمان نیز صرفه جویی کرده.

این دستگاه ها کمک می کند که همبرگرهایی یک دست و خوش طعم با شکل و اندازه یکسان داشته باشید.

دستگاه میکسر گوشت

از ابتدایی ترین و مهم ترین قسمت های تهیه یک همبرگر رستورانی مخلوط کردن گوشت با ادویه هاست. به دلیل اینکه مقدار زیادی گوشت مثلاً حدود ۱۲۰ کیلوگرم قرار است با مقدار زیادی ادویه مخلوط شود نیاز به همزن های بزرگی داریم یا اینکه تعداد نیروهای انسانی باید زیاد شود تا بتوانند این مقدار گوشت را یک دست با یکدیگر مخلوط کنند.

دستگاه  میکسر گوشت  این مشکل را حل کرده، مخلوط کردن یک دست مواد با یکدیگر باعث می‌شود که چاشنی گوشت خوش طعم‌تر شود.

دستگاه میکسر گوشت دارای یک مخزن بزرگ با بال مخلوط کن است که از جنس کاردک فلزی است. وقتی بال همزن را با یک اهرم حرکت می دهید، این بال ها گوشت را چرخ می کنند و آن را با چاشنی های اضافه شده ترکیب می کنند. دستان شما نیز تمیز می مانند و از مشکلات آلودگی گوشت خود در امان میمانید.

دستگاه همبرگر زن

حتماً تا به حال اتفاق افتاده که در رستوران ها برای سفارش یک همبرگر ساده مدت زمان زیادی را معطل شده اید. در این دسته رستوران ها قطعاً همبرگر زن وجود ندارد.

ساختار دستگاه همبرگر زن طوری طراحی شده است که به گوشت فرم می دهد و قابلیت ساخت ۴۰۰ همبرگر را نیز دارد. حتی از نظر بهداشتی نیز سالم تر و تمیز تر است.

 از دست های خیس برای درست کردن برگر استفاده کنید

اگر دقت کرده باشید همیشه موقع ورز دادن گوشت، گوشت به دستانتان می چسبد. کمی رطوبت در ابتدا از چسبندگی دستان شما جلوگیری می کند. همچنین باعث می‌شود که گوشت سریع‌تر جمع شود.

البته اگر دستگاه همبرگر زن استفاده کنید دیگر دستتان درگیر نمی شود و هر مدل و شکل همبرگری که بخواهید دستگاه به شما تحویل می دهد.

برگرها را یکبار و فقط یکبار برگردانید

چرخاندن مداوم، گوشت را سفت و خشک می کند و اگر زودتر  برگرتان را برگردانید همبرگر هنوز نپخته است و به گریل می چسبد. برای پخت بهتر همبرگر بهتر است دو تا چهار دقیقه هر طرف آن را طبخ دهید.

جهت کاملتر خواندن مقاله آموزشی طرز تهیه همبرگر رستورانی خواندن کلیک کنید .

حتما ببینید

خرید لوازم ارایشی عمده

برای دسترسی آسان‌تر تمامی فروشندگان در سراسر کشور به جدیدترین و بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی با کمترین هزینه ممکن، وارد کننده مستقیم هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code