دانستنی های لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو

آخرین مرحله و دستاورد نهایی اجرای الزامات استاندارد سیستم مدیریت که با همراهی مشاور ایزو  انجام می پذیرد اخذ گواهینامه ISO است .

ایزو چیست

ایزو در واقع سازمان جهانی تدوین استانداردهای بین المللی ست.جهت آشنایی با ساز و کار تدوین استانداردهای ایزو می توانید به سایت ISO  مراجعه نمایید .

مشاوره ایزو

 در زمینه استانداردهای بین المللی مدیریت با هدف ارتقا سطح  کیفی خدمات و محصولات سازمان مشتری  امری تخصصی و نیازمند دانش ، تجربه و تعهد مشاور و تعامل مشتری می باشد .

استانداردهای کیفیت که بسیار موردنیاز کسب و کارها  می باشند می توان به  ایزو ۹۰۰۱ ، ایزو ۱۷۰۲۵ ، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی HSE را نام برد .

استاندارد ایزو ۹۰۰۱  الزامات کیفی در قالب سیستم مدیریت را به صورت فراگیر و مستقل از زمینه فعالیت و ابعاد مجموعه را شامل می شود . گواهینامه ایزو ۹۰۰۱  را از مراجع صدور گواهینامه اعتبار بخشی شده  دریافت کنید .

استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵  الزامات کیفی جهت اطمینان از نتایج آزمایشگاه های صنعتی را در بردارد و استقرار آن ماهیت و صحت نتایج آزمایشگاه را تایید می کند. در ایران گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۵  توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران NACI صادر می شود .

استاندارد ایمنی و بهداشت شغلی در دو بخش ایمنی و بهداشت  با شناسایی خطرات و روش های پیشگیری و مواجه با خطرات در فعالیت های اجرای اعم از تولید محصولات و فعالیت های عمرانی  الزامی ست . گواهینامه HSE  عبارت درستی نیست ،

مشاور   HSEگواهی تایید صلاحیت پیمانکاران و گواهی وزارت کار عبارات صحیحی هستند که بایستی به دنبال دریافت آن ها باشید .

استانداردهای کیفیت ویژه  با زمینه های تخصصی می توان ایزو ۲۲۰۰۰ ، ایزو ۱۳۴۸۵ ، ایزو ۱۵۱۸۹ و ایزو ۱۶۹۴۹ را نام برد که به ترتیب ویژه  صنایع غذایی و فرآیندهای مرتبط با تولید و توزیع مواد غذایی ، صنایع تجهیزات پزشکی ، آزمایشگاه های تشخیص طبی و صنایع خودرو سازی هستند.

ممیزی و صدور گواهینامه ایزو

جهت تایید انطباق با استاندارد و کارآیی اقدامات صورت گرفته در فاز مشاوره  لازم است که سیستم اجرا شده براساس الزامات استاندارد توسط یک مرجع ذیصلاح ممیزی و صحه گذاری گردد.

تایید صلاحیت مرجع صدور گواهینامه بایستی توسط مراجع اعتبار بخشی  انجام شود . برای مثال مرکز ملی تایید صلاحیت ایران مرجع اعتبار بخشی در کشور ایران می باشد . تمام کشورها مرجع یا مراجعی جهت اعتبار بخشی دارند که مراجع صدور گواهینامه را براساس استاندارد ایزو ۱۷۰۲۱  ارزیابی می کنند.

اصطلاحات

مورد استفاده در ممیزی و صدور گواهینامه و اعتبار بخشی که ممکن است به گوش شما نیز خورده باشند.AB ، CB ، IAF ، NACI ، ASCB ، TUV که همگی اسامی سازمان های بین المللی جهت بازرسی ، ممیزی و اعتبار بخشی می باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه گواهینامه ایزو کلیک کنید

AB: Accreditation Body

CB: Certification Body

IAF: International Accreditation Forum

NACI: National Accreditation center of Iran

ASCB:  Accreditation Service for Certifying Bodies

TUV: Technical Inspection Association

حتما ببینید

مرکز تعمیرات سامسونگ

ماشین لباسشویی یکی از وسایل بسیار ضروری در هر خانه ای است و خراب شدن آن در واقع لطمه به بخشی از نظافت منزل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code